مشخصات نژاد کوشین بانتام به همراه عکس و فیلم

آشنایی با مرغ و خروس نژاد کوشین بانتام

این پست در رابطه با مشخصات نژاد کوشین بانتام است. منشأ نژاد کوشین یا کوچین (Cochin chicken) شانگهای چین است. این نژاد در دهه ۱۸۴۰ و ۱۸۵۰ میلادی از چین به اروپا و آمریکای شمالی آورده شد. نژاد کوشین به عنوان مرغ زینتی شناخته و پرورش داده می شود و برای تولید گوشت و تخم مرغ توجیه اقتصادی ندارد. این پرنده در گذشته با عنوان “کوشین شانگهای” و “کوشین چین” و امروزه “کوشین” شناخته شده است. نژاد کوشین دارای سینه باریک و پر های فراوانی در ناحیه پا می باشد. مرغ کوشین مادر خوبی است و اگر این نژاد کرچ شود به خوبی از تخم و جوجه ها مراقبت می کند. خروس کوشین برخلاف دیگر نژاد مانند لاری پرخاشگر نبوده و با انسان مهربان می باشد.

طبق استاندارد های انجمن آمریکا در دهه ۱۸۷۵ میلادی رنگ های تعیین شده برای کوچین عبارت است از: کوچین سفید، کوچین سیاه، کوچین حنائی، کوچین کبکی، کوچین نقره‌ای قیطانی، کوچین آبی و کوچین قهوه‌ای. البته رنگ های دیگری هم از این نژاد موجود می باشد. در ایران رنگ های کوشین لایت، کوشین لاوندر، کوشین بلک متلد طرفداران زیادی دارد.

کوشین لایت

کوشین لایت

کوشین بلک متلد

کوشین بلک متلد

کوشین لاوندر

کوشین لاوندر

وزن مرغ و خروس کوشین

وزن استاندارد خروس کوشین بانتام میانگین ۹۰۰ گرم و مرغ کوشین بانتام ۸۰۰ گرم است.

محل نگهداری کوشین

برای نگهداری یک جفت مرغ و خروس کوشین به حداقل ۶ تا ۱۰ متر فضا نیاز است. بستر مناسب برای این نژاد پوشال چوب می باشد. پوشال چوب از آسیب دیدن پرهای پا و وارد شدن سرما به بدن جلوگیری می کند.

سن بلوغ جوجه کوشین

بلوغ جوجه کوشین مانند دیگر نژاد مرغ و خروس به تغذیه و محیط پرورش بستگی دارد. اگر استاندارد های پرورش رعایت شود این نژاد در حدود ۶ ماهگی بالغ می شود.

خوراک کوشین

خوراک اصلی مرغ و خروس نژاد کوشین مانند دیگر نژاد مرغ شامل انواع غلات و دانه ها می باشد. حتما برای تغذیه کوچین از جیره استاندارد این نژاد استفاده کنید. اگر حرفه ای مشغول پرورش این نژاد هستید از مشاوره دکتر تغذیه طیور جهت دریافت جیره استاندارد استفاده کنید.

نژاد کوشین بیش از اندازه خوراک می خورد و این باعث بروز بیماری در این نژاد می شود. به همین دلیل روزانه برای هر پرنده بالغ جمعا ۱۲۰ گرم خوراک نیاز است که در سه وعده باید داده شود. از گذاشتن خوراک به صورت دائم خوداری کنید.

مشخصات نژاد کوشین بانتام.

در ادامه فیلم کوتاهی از نژاد کوشین مشاهده کنید:


مجموعه طیورکده آماده ارائه اصیلترین نژاد کوشین و دیگر نژاد طیور به شما عزیزان می باشد. برای آگاهی از موجود بودن این نژاد و دیگر نژاد طیور زینتی، از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دانلود کتاب آموزش جامع پرورش لاری اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری: