آموزش تصویری ساخت گنجه و قفس اصولی برای لاری

آموزش ساخت قفس برای لاری

اگر علاقه به پرورش لاری دارید و این نژاد را حرفه ای می خواهید پرورش دهید حتما برای شروع کار گنجه استاندارد طراحی کنید. در این پست ساخت گنجه و قفس اصولی برای لاری را برای شما آموزش داده ام. جهت ساخت قفس (گنجه) برای مرغ و خروس نژاد لاری به دلیل جثه بزرگ و وزن سنگینی که دارند نیاز به رعایت یکسری نکات می باشد.

۱- قفس یا گنجه لاری را می توان با چوب و فلز ساخت اما توصیه می شود از فلز برای ساخت گنجه لاری استفاده شود. لاری نژاد جنگجو و قدرتمندی می باشد و اگر قفس لاری محکم طراحی نشود باحث خارج شدن پرنده ها از قفس و در نهایت با جنگ کردن خود را نابود می کنند.

۲- محیط پرورش جوجه لاری به خصوص در دنگ های بالا نباید بیش از حد بزرگ باشد. جوجه لاری از سنین ۴ ماهگی به بعد رشد زیادی دارد و اگر می خواهید حداکثر رشد را داشته باشد و لقی پا نگیرد باید داخل قفس و گنجه استاندارد پرورش داده شود. البته این موضوع برای لاری نژاد دنگ بالا است.

۳- ظرف آب قفس لاری را باید خارج قفس و جایی قرار داد که لاری به صورت ایستاده دان بخورد.

۴- قفس لاری را اگر در محیط خارج از ساختمان طراحی می کنید به گونه ای باشد که در معرض باد و باران قرار نداشته باشد. نور خورشید مداوم داخل قفس نباشد. نور زیاد خورشید در فصل گرم سال باعث پریزی و کم شدن اشتها می شود. لاری روزانه یک ساعت به نور خورشید نیاز دارد.

اندازه لانه خروس لاری

ابعاد قفس لاری

برای نگهداری انفرادی خروس لاری قفسی با اندازه و ابعاد ارتفاع ۱.۵m ، عرض ۲m و طول ۲m مناسب می باشد.

اگه جای زیادی ندارید از ابعاد ۱*۱*۱ متر هم میتوان استفاده کرد.

مثل تصاویر پایین برای اطراف قفس ( گنجه ) از میلگرد ساده استفاده کنید و اصلا از توری استفاده نکنید زیرا توری باعث ایجاد زخم و جراحت بر روی بدن لاری می شود.

قسمت پایین و اطراف قفس را تخته یا ورق به ارتفاع ۲۰ سانت بگذارید.

کف بستر قفس رو ۱۰ سانت پوشال چوب بریزید.

گنجه لاری

گنجه لاری

قفس لاری

قفس لاری

قفس دیگر که برای خروس لاری ساخته می شود قیف مانند است. این قفس بیشتر در زمان آماده سازی خروس لاری برای میدان کارایی دارد.

این قفس به صورت گرد و حالت قیفی مانند ساخته می شود.

قسمت پایین قفس بزرگ تر از قسمت بالایی قفس می باشد.

برای این قفس قطر پایین رو ۱ متر و قطر بالا رو  ۰/۵ متر در نظر بگیرید البته به جسه و دانگ خروس هم بستگی دارد.

ساخت گنجه و قفس اصولی برای لاری

عکس این قفس را در ادمه مشاهده کنید:

قفس لاری

قفس لاری


مجموعه طیورکده آماده ارائه اصیلترین نژاد لاری و دیگر نژاد طیور به شما عزیزان می باشد. برای آگاهی از موجود بودن این نژاد و دیگر نژاد طیور زینتی، از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دانلود کتاب آموزش جامع پرورش لاری اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری: