بهترین برنامه غذایی حرفه ای برای خروس لاری

در این پست در رابطه با برنامه غذایی حرفه ای و استاندارد برای لاری توضیح داده شده. خروس لاری اگر تغذیه مناسب نداشته باشد ضعیف شده و نمی تواند تخم مرغ هارا بارور کند. در نتیجه چه در امر جوجه کشی و چه در امر پرورش خروس لاری به مشکل بر خواهید خورد.

در ادامه رژیم غذایی استاندارد برای خروس لاری را توضیح می دهم.

رژیم غذایی لاری

شما سه وعده در روز باید به خروس لاری خوراک بدید.

وعده اول:

صبح نیم ساعت بعد از طلوع آفتاب ۵۰ گرم بلغور ذرت + ۱۰ گرم شاهدانه + مقداری میوه ترجیحا سیب و موز داده شود. ذرت و شاهدانه دارای انرژی فراوانی می باشد و برای مست شدن خروس مفید است. میوه هم با مواد معدنی و ویتامین هایی که دارد بدن لاری را در برابر بیماری ها مقاوم می کند.

وعده دوم:

ظهر ساعت ۱۳:۰۰ حدود ۵۰ گرم جوانه گندم به همراه یک عدد نواله به خروس لاری داده شود. جوانه گندم سرشار از ویتامین ها به خصوص ویتامین A می باشد و باعث زیبایی در رنگ خروس لاری می شود. البته دادن گندم زیاد به مرغ و خروس باعث ایجاد بیماری در روده می شود. پس بهتر است به جای گندم از جوانه آن به اندازی کافی استفاده شود. نواله هم ترکیبی از دانه ها و خوراکی های مقوی می باشد که از گذشته لاری بازها برای تقویت خروس لاری از آن استفاده می کردند. برای دیدن طرز تهیه نواله خروس لاری اینجا کلیک کنید.

وعده سوم:

نیم ساعت قبل از غروب آفتاب حدود ۱۰ گرم بلغور ذرت + ۲۰ گرم کنجاله سویا + یک پیاز کوچک رنده شده به لاری داده شود. کنجاله سویا سرشار از پروتئین می باشد و باعث پر شدن بدن لاری می شود. پیاز هم آنتی بیوتیک طبیعی می باشد که از بسیاری از بیماری ها در خروس لاری پیشگیری می کند.

 

اگر در برنامه فوق از یونجه تازه در برنامه غذایی خروس لاری استفاده کنید بسیار مفید می باشد. یونجه دارای کلسیم می باشد اثر مثبتی در تقویت نطفه و استحکام استخوان لاری می گذارد.

اگر سوالی در رابطه با برنامه غذایی خروس لاری داشید پایین همین پست در قسمت دیدگاه بپرسید تا من و دیگر دوستان بیشتر شما رو راهنمایی کینم.


مجموعه طیورکده آماده ارائه اصیلترین نژاد لاری و دیگر نژاد طیور به شما عزیزان می باشد. برای آگاهی از موجود بودن این نژاد و دیگر نژاد طیور زینتی، از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دانلود کتاب آموزش جامع پرورش لاری اینجا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری: