چگونه جوجه لاری را جنگی کنیم + آموزش تمرین جوجه لاری

شاید شما وقت زیادی برای جنگی کردن جوجه لاری محبوب خود بگذارید اما بعد تلاش بسیار شاهد فرار جوجه خروس لاری در میدان نبرد باشید. من در ادامه این مطلب به شما نحوه تمرین و جنگی کردن جوجه لاری را آموزش می دهم.

علت فرار جوجه لاری در جنگ

یکی از مهمترین علت های فرار و ترسو شدن جوجه خروس لاری، جنگ انداختن قبل از بلوغ کامل و پرورش دادن کنار پرنده های بزرگتر باشد. این نکته را فراموش نکنید که از جنگ دادن جوجه لاری تا قبل از ۸ ماهگی پرهیز کنید. زیرا جنگ جوجه در سنین پایین و شکست خوردن در جنگ باعث ترسو شدن می شود. اگر جوجه لاری را تا هشت ماهگی کسو ندهید باعث کامل تر شدن غرور آن می شود. این نکته را فراموش نکنید که از سن هشت ماهگی فقط با خروس های ضعیف تر کسو (جنگ آزمایشی بدون استفاده از خار) دهید. بهترین زمان میدان بردن جوجه لاری بعد از تمام شدن پر ریزی یک سالگی می باشد.

دومین دلیل فرار جوجه لاری از میدان نبرد به اصطلاح ذات نداشتن جوجه لاری است. اگر مولدین جوجه لاری دارای ذات خوبی نباشند و اصطلاحا هم نوک نباشند جوجه های ترسو می آورند. به همین دلیل افراد حرفه ای از کسانی جوجه لاری تهیه می کنند که حیوان های تضمین شده ای دارند. شما در ابتدا هزینه بیشتری جهت خرید لاری بگذارید و ارزش آن را بعدا مشاهده کنید.

برای دیدن لاری های فروشی مجموعه طیورکده با من در شبکه های اجتماعی طیورکده در ارتباط باشد. برای دیدن شبکه های اجتماعی طیورکده اینجا کلیک کنید.

تمرین جوجه خروس لاری

جوجه لاری تا سن شش ماهگی بدنش زیاد محکم و قوی نیست پس بهتره تا قبل از شش ماهگی اون رو تمرین سخت ندین.

تا قبل از شش ماهگی بهتره که هر روز جوجه رو ماساژ بدید. جوجه لاری رو توی دستتون بگیرید و رون ها, گردن و زیر بال های اونو به آرامی ماساژ بدین و در روز حدود ۱۰ دقیقه این کار رو انجام بدید. ماساژ باعث میشه جوجه شما خوش استیل بشه.

جوجه خروس لاری از شش ماهگی به بعد آماده تمرین های سخت تر میشه. توی این سن شما قبل از تمرین حتما باید بدن جوجه خروس لاری رو ماساژ بدید و بعد روزانه یک دستتون رو زیر سینه جوجه و یک دستتون رو روی کمر جوجه بزارید و به آرامی اون رو بشونید و بعد بزارین خودش بلند بشه و این کار رو حدود ده بار انجام بدید. با این کار پای جوجه شما قوی تر میشه.جوجه لاری

بعد از استراحتی که به جوجتون دادید غذای مورد علاقه اونو بیارید و در فاصله ای بگیرید تا جوجه برای گرفتن غذا مجبور بشه به بالا بپره. حدود ده بار هم این کار رو انجام بدین که این کار کمک زیادی میکنه که هنگام جنگ جوجه لاری وقتی به بالا پرید موقع فرود تعادل کافی رو داشته باشه و خودشو سریع جمع کنه .

در مرحله بعد شما میتونید از تردمیل استفاده بکنید. به این صورت که یه محیط قفس مانند دور تردمیل درست کنید و جوجه لاری رو داخل اون قفس بزارید. طوری که با روشن کردن تردمیل جوجه خروس لاری مجبور به دویدن بشه تا با این کار نفس جوجه برای جنگ باز بشه. فقط دقت کنین که زیاد فشار به جوجه نیارید که خدایی ناکرده فلج بشه و تردمیل رو روی دور آهسته بزارین و در روز حدود ۵ دقیقه تمرین تردمیل رو بدید.

در سن هشت ماهگی شما میتونید جوجه ای که از جوجه خروس لاری شما ضعیف تر هست رو با اون جنگ بندازید. طوری که اون جوجه ضعیف مجبور به فرار بشه. با این کار غرور جوجه لاری زیاد شده و بهش حس پیروزی دست میده فقط مراقب باشین که جوجه خروس لاری شما توی جنگ شکست نخوره و کتک نخوره چون اگه غرورش خورد شد نوعی ترس از جنگ توی ذهنش میمونه .

مطلب آخر این که حتما توی این زمان در کنار این تمرین ها , تغذیه مناسب و مکمل های ویتامین فراموش نشه و روز ها به جوجه حدود یک مشت ذرت و شب ها مقداری میوه مانند یه قاچ سیب یا نصف موز بدید.

ظرف دان لاری هم در ارتفاعی قرار بدید که کاملا ایستاده دان بخوره، این کار لاری رو خوش استیل میکنه و توی قدکشی جوجه هم تاثیر مثبت داره.

تذکر: توی تمرین ها زیاد فشار به جوجه نیارین چون ممکنه صدمه ببینه و لقی پا بگیره.

در ادامه ویدئو آموزش دست کشی و تمرین جوجه لاری مشاهده کنید:


مجموعه طیورکده آماده ارائه اصیلترین نژاد لاری به شما عزیزان می باشد. برای آگاهی از موجود بودن از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

همچنین برای دانلود کتاب های آموزشی اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری: