۹ نکته مهم برای پرورش مرغ و خروس در زمستان

پرورش مرغ و خروس در زمستان برای پرورش دهندگان می تواند ترسناک باشد. ممکن است از خود بپرسید که آیا جوجه های شما به اندازه کافی گرم می شوند یا هنوز مرغ ها تخمگذاری را ادامه می دهند. نگران نباشید، این نکات حتی در سردترین ماه ها مرغ های شما را سالم نگه می دارند.

 1. مرغ ها به بخاری احتیاج ندارند

  برای گرمای زمستان بخاری در قفس مرغ خود قرار ندهید. به جای آن بستر را ۱۰ سانت پوشال چوب بریزید تا بستر گرم شود. مرغ ها برای گرم شدن دور هم جمع می شوند. به جای استفاده از بخاری محیط پرورش را در معرض باد و باران نسازید. اما محیط پرورش جوجه ها حتما باید گرم باشد. برای گرم کردن محیط پرورش جوجه ها از لامپ مادون قرمز یا وسایل گرمایشی دیگر استفاده کنید.

 2. قفس را مهر و موم نکنید

  به طور کامل قفس را مهر و موم نکنید زیرا تهویه کلید جلوگیری از تجمع رطوبت است. اگر رطوبت در محیط پرورش بالا برود باعث بیماری می شود.

 3. برای گرم نگه داشتن آنها از بستر عمیق استفاده کنید

  در بستر مرغ و خروس ۱۰ سانت پوشال چوب بریزید. این پوشال چوب کمک زیادی به گرم شدن بدن آنها می کند.

 4. نوردهی را افزایش دهید

  روز در زمستان کوتاه می شود و این باعث کاهش تولید تخم گذاری در مرغ است. در محیط پرورش مرغ و خروس حتما یک لامپ قرار دهید. مرغ در طول شبانه روز به ۱۶ ساعت روشنایی نیاز دارد.

 5. وعده عصرانه مرغ و خروس را خوراک با انرژی بدهید

  استفاده از مواد غذایی با انرژی بالا به خصوص در خوراک وعده عصر باعث گرم شدن بدن طیور در طول شب می شود. پس سعی کنید از بلغور ذرت در برنامه غذایی مرغ و خروس استفاده کنید. اما از جو بیش از اندازه در خوراک مرغ استفاده نکنید. زیرا جو خوب هضم نمی شود. پس طبق فرمول جیره استاندارد از جو استفاده کنید.

 6. آب گرم برای مرغ و خروس تهیه کنید

  در زمستان ممکن است آبی که مرغ و خروس می خورند یخ بزند. شما باید همیشه آب تازه و گرم برای آنها تهیه کنید.

 7. مرغ ها را در زمستان سرگرم کنید

  در زمستان فعالیت بدنی مرغ و خروس کاهش می یابد. شما می توانید به عنوان مثال یک کلم را در قفس آویزان کنید تا با نوک زدن به آن سرگرم شوند.

 8. برای مرغ و خروس خود اتاق آفتاب طراحی کنید

  شما می توانید محیط مشخصی را مانند گلخانه پلاستیک بکشید و مرغ و خروس ها را آنجا رها کنید. اینطور هم محیط پرورش بزرگتر می شود و هم آفتاب می گیرند.

 9. بگذارید مرغ آزاد باشد

  مرغ و خروس آنقدر هم که شما فکر می کنید حساس به سرما نیستند. پس نیاز نیست تمام فصل سرما داخل قفس باشند. شما آنها را آزاد بگذارید و قفس گرمی برای آنها در نظر بگیرید. اینطور مرغ هرگاه سردش شود داخل قفس می رود و هرگاه هوا خوب باشد از قفس خارج می شود.


  مجموعه طیورکده پرورش دهنده اصیل ترین نژاد مرغ و خروس زینتی می باشد. برای آگاهی از موجود بودن از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

  برای دنبال کردن طیورکده در شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید.

  همچنین برای دانلود کتاب های آموزشی اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری: