مرغ و خروس سبرایت : خصوصیات و اطلاعات کامل نژاد مینیاتوری سبرایت اصل

مرغ و خروس نژاد سبرایت (Sebright) یک نژاد زینتی زیبا است که از انگلستان منشأ گرفته است. سبرایت یک نژاد مرغ بانتام یا مینیاتوری است. این بدان معنی است که نسخه کوچک شده پرندگان بزرگ نیست ، یا نسخه استاندارد یا بزرگی از این نژاد وجود ندارد.

 

تاریخچه مرغ و خروس سبرایت

در اوایل دهه ۱۸۰۰ توسط Sir John Saunders Sebright اصلاح شد. و این تمایز را دارد که تنها نژاد مرغ است که برای یک فرد نامگذاری شده است.

سر جان ساندرز سبرایت نژاد مرغ سبرایت را با هدف توسعه یک پرنده نمایشگاهی با پرهای منحصر بفرد ایجاد کرد. این نژاد یکی از قدیمی ترین نژاد مرغ بانتام واقعی انگلیس است.

اما تصور می شود که مرغ های هامبورگ ، نانکین ، لهستان و رزکومب نقش بسیار مهمی در توسعه نژاد مرغ سببرایت دارند. امروزه این نژاد عمدتاً به عنوان یک نژاد زینتی نگهداری می شود. در سال ۱۸۷۴ در استاندارد کمال انجمن طیور آمریکا پذیرفته شد.

طبق انجمن بانتام آمریکا ، در حال حاضر یکی از ده نژاد محبوب مرغ بانتام است.

 

خصوصیات ظاهری مرغ و خروس سبرایت اصل

مرغ سبرایت به دلیل جثه کوچک و پرهای زیبا در بین علاقه مندان مرغ محبوبیت زیادی دارد. خروس سبرایت برخلاف اکثر نژاد ها، دارای پر های نوک تیز در بدن و دم نیست.

خروس سبرایت اصل

نژاد سبرایت دو نوع رنگ اصلی دارد. طلایی و نقره ای. در هر دو رنگ خطوط سیاه در پر ها نقش زیبایی به این نژاد داده است. در ایران نقره ای به سبرایت سیلور و طلایی به سبرایت گُلد معروف است.

دم نژاد سبرایت اصل با زاویه کمی رو به بالا نگه داشته شده است. بالهای آنها بزرگ و شیب دار به سمت پایین است. آنها دارای تاجی قرمز رنگ بوده و مرغ ها تاجی مشابه اما کوچکتر دارند.

لاله های گوش آنها به رنگ قرمز مایل به ارغوانی یا فیروزه ای است. پاهای آنها متمایل به آبی است. صورت در خروس ها به رنگ قرمز مایل به ارغوانی و در مرغ ها به رنگ کولی است. خروس سبرایت اصل حدود ۰.۷ کیلوگرم و مرغ سبرایت اصل تقریباً ۰.۶ کیلوگرم وزن دارند.

مرغ و خروس سبرایت

 

خصوصیات رفتاری مرغ و خروس سبرایت اصل

مرغ سبرایت پرنده ای دوستانه ، فعال و اجتماعی است. خروس ها پرخاشگر نیستند. آنها توانایی پرواز بالایی را دارند که به دلیل اندازه کوچک و بالهای نسبتاً بزرگشان است.

اما به دلیل توانایی پروازشان ، بیشتر مردم نگه داشتن آنها در قفس را ترجیح می دهند.

مرغ سبرایت نه به عنوان یک پرنده گوشتی برجسته است و نه به عنوان یک مرغ تخمگذار برجسته. آنها عمدتا برای اهداف تزئینی مناسب هستند.

اهلی کردن این نژاد بسیار آسان است و همچنین به عنوان حیوانات خانگی نیز مناسب است.

کتاب آموزش پرورش مرغ زینتی در خانه

مشخصات کامل نژاد مرغ سبرایت را در زیر مرور کنید:

پرورش سبرایت

نام نژاد: سبرایت
نام دیگر: ندارد
هدف پرورش: نژاد زینتی
خصوصیات رفتاری: دوستانه ، به راحتی اداره می شود ، خجالتی ، پرواز ، مناسب پرورش در قفس
اندازه نژاد: بانتام یا مینیاتوری
تحمل آب و هوا: گرم و سرد
رنگ تخم مرغ: سفید
اندازه تخم مرغ: کوچک
تولید تخم مرغ: کم است
پاهای پر: ندارد

جوجه سبرایت اصل

در ادامه ویدئویی از این نژاد زیبا مشاهده کنید:


مجموعه طیورکده پرورش دهنده اصیل ترین نژاد مرغ و خروس زینتی و لاری می باشد. برای آگاهی از موجود بودن از طریق شبکه های اجتماعی طیورکده با ما در ارتباط باشید.

همچنین برای دانلود کتاب ها و برنامه های آموزشی این مجموعه به لینک پایین مراجعه کنید:


اشتراک گذاری: